akceptujemy płatności kartami kredytowymi

Depilacja - trwałe usuwanie zbędnego owłosienia

Depilacja jest to zabieg polegający na usuwaniu owłosienia. Od wielu lat stosowane są różne metody takie jak: golenie, wyrywanie, depilacja zimnym i gorącym woskiem, termoliza, preparaty chemiczne oraz depilatory mechaniczne. Ich wadą jest odrastanie włosów.
Zbędne owłosienie można usunąć skutecznie, na trwałe przy użyciu IPL lub niektórych laserów zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Skuteczność depilacji oceniana jest na ok.90 %. Zabiegi przeprowadza się kilkakrotnie, zwykle 3-6 razy w odstępach 4-6 tygodni.

Zasada działania lasera

W urządzeniach do depilacji wykorzystuje się zasadę selektywnej termolizy co oznacza, że wiązka światła ulega przekształceniu w energię cieplną, która niszczy cebulki włosa bez uszkodzenia otaczającej je skóry. W czasie jednego zabiegu można usunąć 20-30% włosów dlatego, że na światło laserowe czy IPL wrażliwe są wyłącznie włosy pozostające w danym momencie w fazie anagenu, czyli wzrostu. Każdy włos podlega cyklicznej odnowie, a wzrost włosów jest niesynchroniczny. Oznacza to, że nigdy 100 % włosów nie znajduje się w tej samej fazie, anagenu. To tłumaczy dlaczego zabieg musi być wykonany kilkakrotnie. Światło laserowe uszkadza ciemny barwnik włosów, dlatego depilacja jest nieskuteczna w przypadku jasnych włosów. Przeciwwskazaniem do wykonania jest opalona skóra. W tym przypadku światło laserowe jest niepotrzebnie wychwytywane przez barwnik zawarty w skórze.
Zatem najlepsze wyniki uzyskuje się w przypadku jasnej skóry i ciemnych włosów.

Przeciwwskazania

Zabiegów laserowych nie wykonuje się u kobiet w ciąży, z nieuregulowaną cukrzycą, niewyrównanym ciśnieniem, u osób z bardzo ciemną lub opaloną skórą, jasnym owłosieniem, w czasie przyjmowania ziół (np.dziurawiec) bądź leków światłouczulających np.niektórych antybiotyków, leków antydepresyjnych, przeciwpadaczkowych. Do depilacji należy się przygotować, tzn. ogolić włosy najlepiej dzień przed zabiegiem. Zabieg w tutejszym gabinecie wykonujemy laserem diodowym – najnowocześniejszym urządzeniem do depilacji.« powrót

webdesign: cs