akceptujemy płatności kartami kredytowymi

Przebarwienia

Przebarwienia, zwane plamami barwnikowymi, są to zmiany zabarwienia skóry związane z nadmierną produkcją melaniny - barwnika produkowanego przez melanocyty. Występują w różnym wieku i mogą być zlokalizowane w różnych częściach ciała.
Mają charakter plam o rozmaitej wielkości, które przybierają mniej lub bardziej regularny kształt. Są nieestetyczne i stanowią dla pacjentów problem, zwłaszcza wtedy, gdy zlokalizowane są na twarzy. Ich leczenie nie zawsze jest łatwe. W dużej mierze zależy to od usytuowania barwnika, bowiem mogą to być przebarwienia powierzchowne, jeśli barwnik znajduje się tylko w naskórku, głębokie, gdy barwnik leży w skórze właściwej lub mieszane, jeśli występuje w obu miejscach.

Przyczyny występowania

Do najczęstszych zaliczamy plamy spowodowane ekspozycją na promienie słoneczne tzw. posłoneczne, pourazowe np. po oparzeniu czy urazach mechanicznych, polekowe lub po zastosowaniu kosmetyków mających właściwości fototoksyczne. Dużą rolę odgrywają również predyspozycje genetyczne oraz czynniki hormonalne (zwłaszcza u kobiet). W wielu przypadkach nie można całkowicie zlikwidować plam, ale można spowodować,że będą mniejsze i jaśniejsze, czyli mniej widoczne.« powrót

webdesign: cs