akceptujemy płatności kartami kredytowymi

Zmarszczki

Zmarszczki są jednym z elementów starzejącej się skóry. Na ich powstawanie mają wpływ nie tylko czynniki genetyczne, ale również środowiskowe: styl życia, opalanie na słońcu i w solariach, palenie papierosów itd.
Zmarszczki tworzą się pod wpływem sił grawitacyjnych (tzw. grawitacyjne) i naturalnych procesów związanych z wiekiem (tzw. chronologiczne). Zależą też od wpływu mięśni kurczących i rozkurczających się w trakcie wykonywania ruchów mimicznych, zwanych zmarszczkami mimicznymi. Wraz z upływem lat dochodzi do zaniku naskórka i skóry właściwej. Kolagen i elastyna odpowiedzialne za sprężystość i jędrność skóry ulegają zmianom degeneracyjnym, a ich odbudowa staje się mniej sprawna. Zmniejsza się także ilość glikozaminoglikanów - substancji odpowiedzialnych za wiązanie wody. Skóra staje się pomarszczona i wiotka. W zależności od głębokości zmarszczki mogą wyglądać jak drobna siateczka lub głębsze bruzdy. Powstają głównie na twarzy i szyi.
W gabinetach dermatologii estetycznej można wykonać wiele zabiegów poprawiających lub całkowicie je likwidujących. W zależności od stanu skóry oraz oczekiwań, lekarz wspólnie z pacjentem ustala program naprawczy. Może to być:

Niektóre techniki można łączyć, uzyskując w ten sposób lepsze efekty.

« powrót

webdesign: cs